Oživená tempa
Znáte to, do bazénu se těšíte, ale zároveň budete rádi, až si těch svých šedesát nebo kolik odkroutíte. Trénink Vás baví, o tom žádná, chodíte dvakrát týdně a vyloženě Vám to prospívá. Ale že jde tak trochu o stereotypní hodinku víte stejně dobře. Proč si ji tedy nevylepšit? Proč nespojit užitečné s příjemným? Ve „fitku“ na běžícím pásu také posloucháte hudbu skrze sluchátka. Zkuste to i v bazénu.
Udává tempo
Ještě před několika lety si o něm plavci mohli nechat jen zdát. Sám jsem tento sport závodně provozoval a o tom, jaké by bylo poslouchat v tréninzích muziku do sluchátek, jsme s kamarády z oddílu pouze básnili. Prostě jsme si do temp broukali. Dnes je situace jiná, MP3 do vody existují a spousta plavců, nejen těch závodních, jejich možností využívá. Pokud patříte k těm, co se nechají strhnout rytmem poslouchané hudby, vybírejte pečlivě obsah vašeho playlistu. Při poslouchání pomalých písní se může totiž stát, že za daný čas urazíte méně bazénů. Nebo naopak, thrash metalový nářez Vám asi klidná prsa kapánek zrychlí.
Druhy
Výběr je možný od vícero značek. Nabízeny jsou MP3 standardními výrobci a prodejci elektroniky, ale také firmami, jejichž jméno je vyloženě spjato s produkty pro plavce a vodní sporty obecně. Cílem u těchto přístrojů je minimalizace a jednoduchost. Důvody jsou prosté, přehrávače by neměly při pohybu vůbec překážet a jejich ovládání by mělo být co nejvíce intuitivní. Proto jde většinou o zařízení, které snadno připnete za brýle. Uživatelské rozhraní bývá co nejvíce zjednodušeno, bez displeje, který by Vám ve vodě stejně moc služby neudělal. Ovládání zvládnete po hmatu. Pomáhají přitom zvukové signály a funkce dlouhých či krátkých stisků.
Dalšími parametry v rámci členění jednotlivých „empétrojek“ jsou vedle ceny zejména velikost úložiště, výdrž baterie a hloubka, do které platí garantovaná vodotěsnost.
Jste-li plavečtí nadšenci, neváhejte. Vyberte si ten správný a hurá do vody!